Gdzie potańczyć salsę

Nie spodziewaj się zbyt wiele – Kubańczycy słuchają już głównie reaggetonu. Salsa gra głównie dla turystów. Oczywiście znajdziesz miejsca pełne gorących rytmów salsy. Znajdziesz Kubańczyków, którzy chodzą do klubów potańczyć – często z turystami. Warto zajrzeć, warto posłuchać, warto potańczyć. Gdzie najlepiej potańczyć salsę na Kubie?

1. Havana

a) Casa de la musica

Znajdziesz dwie w Havanie.
1. Centro – trochę bardziej elegancki niż ten w Miramar. Grają tu wszystkie najwazniejsze zespoły. Spotkasz tu Kubańczyków, jednak w dużej mierze to po prostu knajpa dla turystów. No ale tak, jak już wspominaliśmy – salsa jest grana w dużej mierze dla turystów. Nie licz na kameralny klimat.
2. Miramar  jest mniej turystyczny niż siostrzany lokal w centrum, mniej elegancki, ale też grają tu gwiazdy mniejszego kalibru.

b) Café Cantante Mi Habana:

To jeden z klubów „na czasie”. Jest tu tłoczno, kiedy grają znane zespoły. Znajdziesz tu różne rodzaje muzyki – od salsy, przez hip hop po afro. Miejsce trochę bardziej „wylansowane”. Piątki i soboty to często imprezy LGTB.

c) Diablo Tun Tun

Znajduje się bezpośrednio nad Casa de la musica Miramar. Jest mniejszy i mniej zatłoczony. Można tu potańczyć, ale też po prostu pochillować. Dobre miejsce na after – kiedy większość innych lokali juest już zamykanych.

d) el Gran Palenque

To miejsce specjalizuje się przede wszystkim w rytmach afro-kubańskich.

e) La Cecilia

Warto odwiedzić w weekend, kiedy grane są koncerty.

f) El Sauce

Mniej znane – mniej komercyjne miejsce.

g) Jardines de 1830

To kolejny z trochę mniej komercyjnych klubów. Jego największą zaletą jest fakt, ze tańczy się na podwórku.

2. Varadero

a) Calle 62 (salsa)

b) Casa de la musica (muzyka międzynarodowa)

c) La Cueva del Pirata (muzyka międzynarodowa)

d) Havana Club (muzyka międzynarodowa)

3. Santiago de Cuba:

a) Casa de las tradiciones

Bardzo dobre, kameralne miejsce do potańczenia salsy. Spotkasz tu sporo Kubańczyków ale też sporo turystów. Miejsce nie jest duże ale za to bardzo klimatyczne.

b) Casa de la Trova

Pomimo, że jest to jeden z najbardziej znanych klubów, ceny są całkiem przystępne. Zdecydowanie warto tu zajrzeć, szczególnie wieczorem. Tańczyć można także w ciągu dnia.

c) Casa de la musica

Podobnie jak w Havanie, Casa de la Musica w Santiago de Cuba oferuje koncerty na żywo, salsę i inne gatunki muzyczne.

4. Cienfuegos, Trynidad i inne:

W tych miejscowościach wystarczy pokręcić się po centrum i iść za muzyką. W Trynidadzie na pewno warto zajrzeć do Casa de la Musica – gdzie potańczymy pod gołym niebem.

a) Trynidad – La Casa de la Musica

b) Trynidad – Dyskoteka Ayala

Kultowa, bo parę metrów pod ziemią. Jest przestrzeń, dobrzy didżeje, i zawsze pokazy dla ludzi na parkiecie – wejście za 10 CUC. Na wejściu masz już w tym 2 drinki. Jeśli chcesz wejśc już z lekkim szumem w głowie – na zewnatrz dyskoteki mojito sprzedają po 2-3 CUC, a nie po 5 jak w lokalu.