Kiedy lecieć

Aktualna pogoda w Havanie:

Klimat na Kubie

Pogoda na Kubie się zmienia w ciągu roku. Ciepło jest raczej cały czas, ważna jest jednak ilość i intensywność opadów oraz siła wiatru, który może przybierać formę huraganu. Klimat na Kubie ma dwie pory – suchą (listopad – kwiecień) oraz mokrą (maj – październik). Sezon huraganowy trwa oficjalnie od czerwca do końca października. Największe ryzykow huraganu występuje w miesiącach sierpień – październik. Warto pamiętać, że poważne huragany nie występują każdego roku. Dodatkowo pomimo pory deszczowej, ryzyko tego, że trafimy na kilka dni ciągłych opadów jest niewielkie. Często zaczyna padać późnym popołudniem oraz wieczorem.

Listopad, grudzień, styczeń i luty

To najchłodniejsze miesiące. Temperatura w dzień może spaść nawet do 15 stopni a w nocy jeszcze niżej (z reguły jest około 20 stopni). Jest za to słonecznie, sucho, bez opadów. Ceny rosną w okolicach Swiąt Bożego Narodzenia.

Marzec i kwiecień

To szczyt sezonu turystycznego na Kubie (szczególnie w okolicy Swiąt Wielkiejnocy). Temperatura rośnie do okolic 30 stopni. W drugiej połowie kwietnia wzrasta prawdopodobieńśtwo niewielkich opadów.

Maj i czerwiec

To niski sezon. To miesiące z największą ilością opadów, jednak raczej bez ryzyka huraganów. Temperatura wzrasta już ponad 30 stopni. Jest gorąco i wilgotno. Od czerwca trwa oficjalnie sezon huraganowy, jednak szanse na huragan w tym miesiącu są niewielkie.

Lipiec, sierpień, wrzesień, październik

Szanse na huragan w lipcu są wciąż bardzo małe. Rosną od sierpnia i są największe we wrześniu oraz październiku. Jest gorąco i wilgotno (chociaż z tych miesięcy najmniej opadów jest w lipcu). Lipiec i sierpień to dodatkowo szczyt sezonu z uwagi na sezon urlopowy w Europie oraz USA.

Temperatura powietrza, Havana

Temperatura wody, Havana

Wielkość opadów w mm, Havana

Ilość dni deszczowych, Havana