Bezpieczeństwo

Kuba jest bezpieczna

Kuba co do zasady jest bezpieczna a Kubańczycy bardzo serdeczni. Napadnięcia z wykorzystaniem broni palnej praktycznie się nie zdarzają. Należy uważać na kieszonkowców i pilnować rzeczy osobistych. Zdarzają się zatrzymania pojazdów wynajętych w wypożyczalniach w celu wyłudzenia łapówki przez policjantów.

Zdarzają się też kradzieże w hotelach – korzystajmy z sejfów jeśli mamy możliwość. Jeśli nie, dokumenty i pieniądze warto mieć przy sobie (pieniądze można rozlokować / mieć drobne do oddania na wszelki wypadek).

W przypadku kradzieży na pomoc policjantów ciężko jest liczyć. Stosowane są wysokie kary za posiadanie narkotyków. W miastach zdarzają się przerwy w dostawie prądu – jeśli chodzimy po zmroku, starajmy się zawsze wiedzieć gdzie jesteśmy – nie błądzić.

Ubezpieczenie

Koniecznie należy pamiętać o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej. Nie warto na tym oszczędzać. W polisie przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na sumę ubezpieczeniową dotyczącą kosztów leczenia. Podobnie w przypadku wynajmowania auta – warto dopłacić do dobrego pakietu ubezpieczeń.